Värikäs 60-luvun henkinen puuvillamekko Go Go – Kukkaiselämää

129,90 

Värikäs 60-luvun henkinen puuvillamekko Go Go on Kukkaiselämää-oman malliston uniikki vaate, jota on valmistettu vain yksi kappale. Näyttävä kuosi, väljä malli ja kevyt 100 % puuvillakangas tekevät mekosta persoonallisen ja mukavan valinnan arkeen ja kesäpäiviin.

📏 Koko
– koko: 40/42
– pituus: noin 85 cm
– kainalo–kainalo: noin 54 cm
– lantio: noin 132 cm

🧵 Materiaali
– 100 % puuvilla
– kangas esipesty (ei kutistu oikein hoidettuna)

🧼 Hoito-ohje
– pesu 30 °C
– kevyt linkous

Vain 1 varastossa

Kuvaus

🌼 Tuotekuvaus

60-luvun henkinen puuvillamekko Go Go on Kukkaiselämää-oman malliston uniikki ja näyttävä vaate, jota on valmistettu vain yksi kappale. Kukkaiselämää-kaupan omaan mallistoon kuuluva mekko on ommeltu käsityönä Lappeenrannassa, mikä tekee tästä tunikamekosta uniikin.

Hihaton, väljä malli on helppo pukea ja tuntuu mukavalta päällä. Pyöreä pääntie, käytännölliset päällitaskut ja mukana tuleva vyö antavat mahdollisuuden muokata ilmettä rennosta istuvampaan. Tämä puuvillamekko toimii yhtä hyvin mekkona kuin pidempänä tunikana.

Ajaton mutta persoonallinen malli sopii täydellisesti arkeen, kesäpäiviin ja kerrospukeutumiseen. Tämä retrohenkinen mekko on sinulle, joka rakastat värejä ja yksilöllistä tyyliä.

✨ Ominaisuudet
– puuvillamekko (100 % puuvillaa)
– 60-luvun henkinen retrotyyli
– hihaton, pujotettava malli
– pyöreä pääntie
– päällitaskut
– mukana vyö
– käsityönä valmistettu Lappeenrannassa

📏 Koko
– koko: 40/42
– pituus: noin 85 cm
– kainalo–kainalo: noin 54 cm
– lantio: noin 132 cm

🧵 Materiaali
– 100 % puuvilla
– kangas esipesty (ei kutistu oikein hoidettuna)

🧼 Hoito-ohje
– pesu 30 °C
– kevyt linkous

Arviot

Arvosteluja ei vielä ole

Lisää arvostelu
Tällä hetkellä emme hyväksy uusia arvosteluja